„BORUŽIUKŲ“ GRUPĖS PROJEKTAS „KELIAUKIME KARTU EMOCIJŲ TAKU“

Balandžio ir gegužės mėnesį ankstyvojo amžiaus „Boružiukų“ grupės vaikai dalyvavo socialinių įgūdžių ugdymo projekte „Keliaukime kartu emocijų taku“. Projekto tikslas – supažindinti vaikus su skirtingomis emocijomis bei lavinti gebėjimą jas atpažinti ir valdyti.

Švietimo praktikai vis labiau sutaria, kad būtina nuo ankstyvojo amžiaus nuosekliai ugdyti vaikų socialinius ir emocinius įgūdžius. Šiuo laikotarpiu vyksta ir labai intensyvi vaiko savęs suvokimo ir supratimo, pasitikėjimo savimi raida.

Kadangi ankstyvajame amžiuje vaikučiai nekalba, o jei ir kalba, jie nesupranta savo emocijų, nemoka jų išreikšti ir įvardinti, todėl ankstyvojo amžiaus socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymo projekto „Keliaukime kartu emocijų taku“ veiklos vyko per įvairius bendravimo žaidimus ir vaidinamas situacijas, per kalbėjimąsi su vaikais, įvairias piešimo, lipdymo ir kitas menines veiklas, vaidinimo situacijas, bendravimo žaidimus, STEAM veiklų integravimą į ugdymą.

Pagrindinis projekto personažas Debesėlis (socialinio – emocinio ugdymo programa „Kimochis“) dalyvavo visose vaikų veiklose ir tapo geriausiu vaikų draugu. Debesėlis kartu su vaikais mokėsi atpažinti savo jausmus, juos įvardyti, suprasti bei susieti su kilusia emocija.

Vaikai buvo skatinami savo emocijas išreikšti ne tik mimika, gestais, bet ir kalba. Mažieji patyrė, kad nusiraminti galima  grojant ramiai muzikai arba paliekant blogas emocijas Debesėlio namelyje.

O pėdučių mankšta „Muzikos garsai su emocijų kojinėmis“ kiekvieną rytą vaikus pralinksmindavo ir išmokė džiaugtis kiekviena diena! Į projekto įgyvendinimą įsitraukė vaikų tėveliai – kaip aktyvūs dalyviai siekiant atsakingo, nuoseklaus šeimos bei pedagogų bendradarbiavimo proceso. Ačiū tėveliams.

Projekto organizatorės „Boružiukų“ grupės auklėtoja Raimonda ir darželio logopedė Eglė.

Šiaulių lopšelis-darželis „Ežerėlis“
Įstaigos kodas  290526190
A. s. LT687180000001130954
AB Šiaulių bankas, kodas 71800

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Rita Daubarienė

Ežero g. 70, LT-74244 Šiauliai
Tel. (8-41) 523 827
El. p. darzelis@ezerelis-siauliai.lt

2021 © Šiaulių l-d „Ežerėlis“
Versija neįgaliesiems