Eksperimentas „Oro svėrimas“

„Bitučių“ grupės auklėtoja nuotoliniu būdu iškėlė vaikams probleminį klausimą: ar oras sveria? Vaikai atsakė įvairiai: nesveria, nes mes jo nematome, nežinau, aš jo nematau ir kt. Iš tiesų mes oro nematome ir nejaučiame, nors jo yra aplink mus. Kad oras sveria, vaikai įsitikino, atlikdami eksperimentą su balionais, kuriame patys pamatė, kad oras turi svorį.

Vieną balioną pripūtė oro, o kitą prikabino nepripūstą ir pastebėjo, kad pripūstas balionas nusviro žemyn. Šiuo eksperimentu vaikai sužinojo, kad oras yra dujų mišinys, o dujos, kaip ir kitos medžiagos, yra sudarytos iš molekulių, todėl jos, nors ir mažos, sveria. Pripūstame balione oras yra tankesnis ir todėl sunkesnis nei aplink jį esantis.

Šiaulių lopšelis-darželis „Ežerėlis“
Įstaigos kodas  290526190
A. s. LT687180000001130954
AB Šiaulių bankas, kodas 71800

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Rita Daubarienė

Ežero g. 70, LT-76244 Šiauliai
Tel. (8-41) 523 827
El. p. darzelis@ezerelis-siauliai.lt

2022 © Šiaulių l-d „Ežerėlis“
Versija neįgaliesiems