Geometrinės formos

Balandžio mėn. pabaigoje „Varpelių“ grupės vaikai netradiciškai susipažino su geometrinėmis formomis. Apžiūrėjo ant stalo esančias daržoves(pomidoras, agurkas, morka, bulvės, burokėliai, t.t.) priskyrė jas atitinkamai geometrinei formai(lygino, skaičiavo, grupavo, pavadino spalvas). Daržoves pjaustė, plėšė, gamino salotas, skanavo.

Sekančią dieną pakartojo ir įtvirtino geometrinių formų( kvadratas, trikampis, stačiakampis, skritulys) pavadinimus, aptarė ir išbandė, kurios formos gali riedėti, o kurios ne. Išsiskaičiavo į grupes ir sudėjo geometrinių formų dėlionę. Formų ieškojo supančioje aplinkoje, pavadino daiktus, kurie yra panašūs į vieną ar kitą geometrinę formą.

Priėmė iššūkį – iš geometrinių formų sukurti kūrybingų darbelių, panaudojant daržoves, spalvotą popierių bei įvairias meninės raiškos priemones.

Benas su Augustu pasirinko daržovių antspaudus ir ant lango,, kūrė“,, Spalvota pievą“, kurioje žydi pavasarinės gėlės(žydinčios saulutės yra skritulio, o scilės stačiakampio formos). Patiko kurti „spalvotus burbulų karalystę“, kurioje visi ,, linksmi, laimingi‘‘. Iš spalvoto popieriaus aplikavo mašinas, raketas(panaudojo visas geometrines formas) ir aiškinosi, ar visos transporto priemonės galėtų važiuoti. Išvada- gali.

Netradicinės veiklos žavi vaikus, įkvėpia galimybę išbandyti vis naujas kūrybingesnes ir sudėtingesnes užduotis. Su didžiuliu užsidegimu jie dalyvavo smagiose veiklose.

Šiaulių lopšelis-darželis „Ežerėlis“
Įstaigos kodas  290526190
A. s. LT687180000001130954
AB Šiaulių bankas, kodas 71800

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Rita Daubarienė

Ežero g. 70, LT-74244 Šiauliai
Tel. (8-41) 523 827
El. p. darzelis@ezerelis-siauliai.lt

2021 © Šiaulių l-d „Ežerėlis“
Versija neįgaliesiems