Projektas „Šviesų, šešėlių ir veidrodžių karalystėje“

Auklėtoja Rūta sukūrė projektą „Šviesų, šešėlių ir veidrodžių karalystėje“. Šiaulių lopšelyje – darželyje „Ežerėlis“ projektą įgyvendino „Bitučių“, „Drugelių“, „Nežiniukų“ grupių vaikai ir jų auklėtojos (Aušra, Almina, Ligita, Rasa, Rita).

Taip pat, šį projektą auklėtoja Rūta patalpino eTwining platformoje ir jį įgyvendinti prisijungė 95 pedagogai iš Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų, bei 17 pedagogų iš Turkijos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Projektas vyko 4 sausio mėnesio savaites.

Projekto metu vaikai tyrinėjo šešėlius šviečiant dirbtinei šviesai, lauke, šviečiant saulei, ar vakare prie dirbtinio apšvietimo. Vaikai aiškinosi, kodėl šešėlis neturi spalvų, kada jis gali būti didelis, kada mažas, ar gali šešėlis būti greitesnis, nei mes patys.

Pedagogai pastebėjo vaikų įžvalgas: „Man liūdna, kad šešėlis bespalvis, ar jam neskauda, jei jis neturi spalvų?“ Kiti vaikai džiaugėsi: „Aš matau save!“. Kai kurie vaikai buvo pastabūs: „Šešėlis greitesnis nei aš maniau!“. Vaikai kūrė šešėlių teatrą, žaidė pirštukų šešėlių žaidimus.

Šis mėnuo vaikams buvo kupinas įspūdžių ir naujovių. Vaikai stebėjo peršviečiamas geometrines figūras, iš jų statė statinius. Ant šviesos stalo kūrė darbelius. Naudojome disko lempas, organizavome diskoteką, žiūrėjome šviesos atspindžius ant rūbų, grindų, sienos, ledo. Vaikams patiko piešti ant šviečiančios lentos, kuri piešiant skleidė įvairias šviesas. Vaikai gėrėjosi, džiaugėsi spalvų įvairove bei jų žaismu.

Gaudė ir žaidė su mirgančiomis švieselėmis, žaidė su šviečiančiais kūbeliais: dėliojo, skaičiavo, lygino, patenkino smalsumo ir pažinimo poreikį. Auklėtojoms netrūko išradingumo, jos gamino „Kosmoso dėžę“ iš šviečiančių eglutės lempučių ir paprastos kartoninės dėžės, vakare ėjo pasivaikščioti darželio teritorijoje naudodamos žibintuvėlius. Reikia padėkoti ir tėveliams, kurie atnešė žibintuvėlių, veidrodėlių, įvairių spalvotų šviestuvų.

Projekto metu vaikai ir auklėtojos stebėjo save ir grupės aplinką veidrodžių pagalba. Žaidė žaidimus su veidrodžiais: „Aš esu linksmas, stiprus, piktas, pasipūtęs“, „Aš mojuoju draugams“, „Draugai mėgdžioja mane“. Veidrodyje stebėjo žaidimų kampelius ir draugus. Atrado, kad veidrodžio pagalba galima stebėti viską aplinkui – ir draugus, ir lubas ir netgi tai, kas matosi už nugaros, pro langą, lauke!

Linksma buvo stebėti ir mėgdžioti draugų emocijas! Žaisdami su veidrodžiais vaikai dar geriau pažino save, pastebėjo kokios spalvos jų akys, plaukai, kūrė asmenines emocijų knygeles. Tėveliai dalinosi įspūdžiais, kad vaikai ir namuose nuolat ieško veidrodinių atspindžių ir džiaugiasi jei neįprastuose daiktuose pavyksta save pamatyti.

Džiugu, kad dalyvaudami su vaikais tokiame projekte, galėjome išgyventi ir patirti atradimo džiaugsmą ir išgyventi puikias emocijas!

Projekto registracijos pažyma

Labai dėkojame projekto dalyviams!

Šiaulių lopšelis-darželis „Ežerėlis“
Įstaigos kodas  290526190
A. s. LT687180000001130954
AB Šiaulių bankas, kodas 71800

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Rita Daubarienė

Ežero g. 70, LT-74244 Šiauliai
Tel. (8-41) 523 827
El. p. darzelis@ezerelis-siauliai.lt

2021 © Šiaulių l-d „Ežerėlis“
Versija neįgaliesiems