STEAM veikla su 3D rašikliais

„Bitučių“ grupės vaikai šią savaitę bandė atskirti plokštumos ir erdvės figūras: skritulį ir rutulį, kvadratą ir kubą, trikampį ir prizmę. Klasifikavo figūras pagal dydį, formą. Vaikams įdomu buvo stebėti kaip iš kubo, stačiakampio ir prizmės pastatyto namelio atvaizdas, apšvietus žibintuvėliu virsta šešėliu, o jame galima atrasti trikampį, keturkampį, taip pat ugdytiniai pastebėjo, kad realus kamuoliukas yra rutulio formos, o jo šešėlis – skritulio. Ugdytiniai bandė su liniuote pamatuoti koks objektas yra aukštesnis: realus ar matomas šešėlyje.

Kad būtų įdomiau mokytis šios temos, vaikai apsilankė įstaigos STEAM laboratorijoje, kurioje veikia saugus internetas, tad ugdytiniai planšetiniuose kompiuteriuose stebėjo mokomąjį filmuką apie geometrines figūras, įtvirtino pavadinimus, konstravo 2D ir 3D figūras iš konstruktorių. Taip pat ugdytiniai pabandė geometrines figūras kurti su 3D rašikliais. Su jais galima rašyti ne tik ant lygaus popieriaus lapo, bet ir ore. Rašymui naudojamas saugus ir netoksiškas plastikas, kuris sušyla viduje, o rašymo metu išstumiamas į išorę, kur greitai sukietėja ir sukuria trimatį modelį. Tai puikus, saugus žaidimas, lavinantis vaiko vaizduotę ir konstravimo įgūdžius.

Šiaulių lopšelis-darželis „Ežerėlis“
Įstaigos kodas  290526190
A. s. LT687180000001130954
AB Šiaulių bankas, kodas 71800

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Rita Daubarienė

Ežero g. 70, LT-76244 Šiauliai
Tel. (8-41) 523 827
El. p. darzelis@ezerelis-siauliai.lt

2023 © Šiaulių l-d „Ežerėlis“
Versija neįgaliesiems