STEAM veikla „Vandens valymas“

Eksperimento tikslas – išsiaiškinti, ar purviną vandenį išvalys smėlio, žvyro, žemių, akmenukų sluoksnis. Vaikų hipotezės buvo įvairios, daugiausia tėveliai sakė, kad vaikai abejojo, ar vanduo bus švarus, juk žemė purvina, nešvari. Vaikai tėvelių pagalba iš plastikinio butelio pasidarė piltuvą, nupjaudami butelio apačią.

Butelį įstatė į stiklainį, kad nupjautas dugnas liktų viršuje. Dėjo akmenuką po to žvyrą, žemę, smėlį, vėl žvyrą, žemę ir t.t. sluoksniavo. Paliko porą centimetrų viršuje, nešvaraus vandens supylimui. Pylė nešvarų vandenį ir stebėjo koks vanduo išsifiltruos stiklainyje.

Daugumos vaikų hipotezės nepasitvirtino, nes vanduo ištekėjo švarus. Vaikai suprato, kad natūralioje gamtoje smėlis, žvyras, žemė yra natūralus vandens filtras.

Šiaulių lopšelis-darželis „Ežerėlis“
Įstaigos kodas  290526190
A. s. LT687180000001130954
AB Šiaulių bankas, kodas 71800

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Rita Daubarienė

Ežero g. 70, LT-74244 Šiauliai
Tel. (8-41) 523 827
El. p. darzelis@ezerelis-siauliai.lt

2020 © Šiaulių l-d „Ežerėlis“
Versija neįgaliesiems