STEAM veiklos „Bokštas“

Inžinerinė veikla vaikams įdomi ir visada ypatinga: užduotis visiems ta pati, o sprendimai dažnai būna skirtingi. „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių auklėtojos pasiūlė vaikams užduotis namuose: sukonstruoti bokštą iš 30 dantų krapštukų ir gabalėlio plastilino arba vienkartinių stiklinių. Tėvų komentarai: iš pradžių vaikai klausė kaip daryti, kokio aukščio, bet negavę paaiškinimo, bandė konstruoti patys. Dirbo susikaupę, galvojo, sprendė problemas.

Veikloje buvo integruojama keletas dalykų: matematika – suskaičiuoti kelių aukštų bokštas, kalba – turtinamas žodynas naujais žodžiais (daugiaaukštis, konstrukcija), inžinerija – iš pasirinktų medžiagų konstruoti bokštą, aiškintis bokšto formą, gebėjimas spręsti problemas – kaip sukonstruoti bokštą, kad jis nesugriūtų. Rezultatai gavosi skirtingi.

2020 © Šiaulių l-d „Ežerėlis“