„Žirniukų“ grupės išvyka į Šiaulių vandenų „Vandentvarkos muziejų“

„Žirniukų“ grupės vaikučiai apsilankė Vandentvarkos muziejuje, kuris įsikūręs pačiame vandens bokšte. Pasitikusi muziejaus gidė paklausė vaikų, ar jie žino iš kokių telkinių galima gerti vandenį. Diskusijos metu išsiaiškino, kad vanduo turi būti išvalytas, kad galėtume jį gerti.

Vaikai čia apžiūrėjo vandentiekio eksponatus, įrankius, vamzdžius, įvairius senovinius prietaisus, sužinojo apie tai, kaip yra išgaunamas vanduo, kur jo galima aptikti ir kam reikalingas vandens bokštas. Vaikams papasakojo kaip yra išvalomas mūsų sunaudotas vanduo ir kur jis išleidžiamas.

Visi galėjo apžiūrėti valymo įrengimų maketą, talpyklas kuriose vyksta vandens valymo darbai. Dar vaikai sužinojo, apžiūrėję paveikslėlius, kokių neleistinų daiktų ir atliekų žmonės sumeta į kanalizaciją ir ją užkemša. Žaidė žaidimą ,,Sužvejok teršalus“, aiškinosi kokių daiktų neturi būti vandenyje ir juos meškere ištraukė iš vandens.

Vaikai gavo dovanų knygelę ,,Karališkas vanduo“. Vaikai apžiūrėjo didžiulį vandens bokšto pastatą iš išorės, grįžę jį nupiešė ir sukonstravo iš konstrukcinių šiaudelių.

Šiaulių lopšelis-darželis „Ežerėlis“
Įstaigos kodas  290526190
A. s. LT687180000001130954
AB Šiaulių bankas, kodas 71800

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Rita Daubarienė

Ežero g. 70, LT-74244 Šiauliai
Tel. (8-41) 523 827
El. p. darzelis@ezerelis-siauliai.lt

2022 © Šiaulių l-d „Ežerėlis“
Versija neįgaliesiems