„Žirniukų“ grupės projektas „Mano šviečiantis robotas“

Nuo 2022 m. kovo 15 dienos iki 2022 m. balandžio 8 dienos ,,Žirniukų“ grupė vykdo projektą „Mano šviečiantis robotas“. Šio projekto metu pagamintų, sukonstruotų šviečiančių robotų paroda lopšelio-darželio galerijoje vyks nuo 2022 m. balandžio 4 dienos.  

Projekto tikslas buvo ugdyti konstravimo gebėjimus, išmokti kurti, nebijoti eksperimentuoti, spręsti problemas, atrasti naujų kūrybinių sprendimų ir juos įgyvendinti. Grupėje vaikai dirbo komandomis, tarėsi, sprendė kokias antrines žaliavas naudos savo konstrukcijai, kaip jas sutvirtins.

Vaikai savo robotams panaudojo kartonines dėžes, plastikinius butelius, kamštelius, vienkartinius puodelius, kartoninius ritinėlius, medinius pagaliukus, kempinėles, vienkartines lėkštes ir puodelius, siūlus, foliją, įvairias vielas, plastikinius šiaudelius ir vamzdelius, plastiliną, lipnią plėvelę, klijus, lemputes, baterijas.

Į projektą įsitraukė 16 tėvelių ir kartu su vaikais namuose sukonstravo šviečiančius robotus. Robotų konstravimui tėveliai taip pat naudojo antrines žaliavas, kompaktinius diskus, kompiuterių detales, medicininius švirkštus, dėžes, lemputes.

Austėja ir jos tėvelis sukonstravo robotą, kuris valdomas skysčių pagalba gali pakelti lengvus daiktus. Nepamiršta buvo ir karo Ukrainoje tema. Lukas ir jo tėveliai sukonstravo robotą nugalėtoją.

Parodoje sudalyvavo ir robotą  pagamino Amėja ir jos tėveliai iš ,,Žvaigždučių“ grupės. Bendradarbiaujant su  ,,Linksmoji robotika“ mokytoja Ligita vaikai sukonstravo lego robotus ir šviečiančius robotus. Robotus vaikai užprogramavo, kad jie šviestų, keistų spalvą, rodytų vaikų vardus. Džiaugiamės tėvų iniciatyvumu, išradingumu ir aktyviu susidomėjimu šiuo projektu.

Šiaulių lopšelis-darželis „Ežerėlis“
Įstaigos kodas  290526190
A. s. LT687180000001130954
AB Šiaulių bankas, kodas 71800

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Rita Daubarienė

Ežero g. 70, LT-76244 Šiauliai
Tel. (8-41) 523 827
El. p. darzelis@ezerelis-siauliai.lt

2023 © Šiaulių l-d „Ežerėlis“
Versija neįgaliesiems